środa, 6 marca 2013

Marion Mgiełka chroniąca przed wysoką temperaturą - recenzja.

Hej!
Z racji tego, że bardziej dbam o włosy postanowiłam zakupić mgiełkę termoochronną, gdyż z suszarki zrezygnować nie mogę. Wybór padł na firmę Marion i jeden z kilku dostępnych produktów termoochrony, Mgiełkę chroniącą włosy przed działaniem wysokiej temperatury.

Hey! 
Due to the fact that I care more about my hair I decided to buy mist which prevents from high temperature.  Because I can not give up from my hair dryer. The choice fell on Marion company and one of the few products available, a Thermo protective hair mist.


                                         OD PRODUCENTA / FROM THE MANUFACTURER                      
 
Mgiełka bez spłukiwania stworzona została specjalnie do ochrony włosów narażonych na działanie wysokiej temperatury podczas używania suszarki, prostownicy lub lokówki. Unikalna formuła zawiera kopolimery, które pozostawiają na włosach specjalny film zabezpieczający włosy przed wysuszeniem, dzięki czemu stają się one mocniejsze, sprężyste i są łatwiejsze do modelowania.
- włosy są miękkie i elastyczne
- nadaje im zdrowy wygląd i aksamitny połysk
- zapobiega puszeniu i elektryzowaniu się włosów.
Aby wzmocnić termoochronne działanie , stosować wraz z mleczkiem chroniącym włosy przed działaniem wysokiej temperatury z serii termo-ochrona.

Mist without rinsing was created specifically to protect hair exposed to high temperatures when using the dryer, hair straightener or curling iron. The unique formula contains copolymers, which leave the hair a special protective film before drying your hair, so that they become stronger, more flexible and easier to model.
- The hair is soft and flexible
- Gives them a healthy appearance and velvety sheen
- prevents frizz.
To strengthen thermo protective action, use with milk which protects the hair against heat from a series of thermo-protection.
 

                                                        SKŁAD / INGREDIENTS                                                      

Aqua, Sodium Laneth-40 Maleate/Styrene Sulfonate Copolymer, Glycerin, Cetrimonium Chloride, Trimethylsilylamodimethic one (And) C11-15 (And) Pareth-5 (And) C11-15 Pareth-9, Propylene Glycol, PEG - 12 Dimethicone, PEG - 40 Hydrogenated Castor Oil, Cocamidopropyl Betaine, Panthenol, Parfum, Benzyl Alcohol (And) Methylchloroisothiazolino ne (And) Methylisothiazolinone, Citric Acid, Triethanolamine, Hexyl Cinnamal, Alpha-Isomethyl Ionone, Coumarin. (24.08.2012)


                                               MOJA OPINIA / MY OPINION                                                   

To nie jest tak, że nie mogę się bez tego obyć, ale dobrze się po prostu zabezpieczyć. Mgiełka jest w prostej czerwonej butelce z czarną nakrętką do sprayu. Bardzo podoba mi się właśnie ta nakrętka a w zasadzie rodzaj spryskiwania. Jest on nieco inny niż w innych sprayach. Nie zacina się podczas używania i jest wydajna, gdyż wystarczą 2-3 psiknięcia na całe włosy. Zapach jest łagodny, w ogóle nie drażniący powiem nawet, że trochę jak z salonu fryzjerskiego. Dużym plusem jest to, że produkt nie zawiera alkoholu. Ma funkcję zapobiegania puszeniu się włosów, która jest jak najbardziej widoczna. Dobrze zabezpiecza, szczególnie końcówki włosów. Nadaje blask włosom. Po kilku użyciach zauważyłam, że moje włosy bardzo się polubiły z tą mgiełką. Są sypkie, gładkie i błyszczące. Dobrze się układają i ładnie pachną.

It's not like I can not dispense without it, but it's good to have some protection. Mist is in a simple red bottle with a black cap to spray. I really like this cap.In fact the type of spray. It is slightly different than the other sprays. Do not stuck during use and is efficient enough because u need to spray 2-3 times for all hair hair. The smell is mild, not at all irritating even I would say it's a little like a hair salon. A big plus is that the product does not contain alcohol. It has the function of preventing from strug hair, which is the most visible. It protects well, especially the hair ends. It gives hair glow. After a few uses, I noticed that my hair liked tht mist very much. They are loose, smooth and shiny. Well arranged, and smell nice.

Mgiełkę znalazłam w drogerii Natura. Myślę, że możecie ją znaleźć także w małych lokalnych drogeriach, a na pewno w internecie. Cena to 6-7 zł za 130 ml.

I found mists in the drugstore Natura. I think it can also be found in small local drugstores, and certainly online. Price is 6-7 zł per 130 ml.

Ps. Tak zaszły zmiany w blogu jak widzicie, mam nadzieje, że już tak zostanie. Podoba się?
Yes, there are changes on blog as you can see. I hope they will keep for longer. Do you like it?


Pozdrawiam Was,

2 komentarze:

  1. Używałam tej mgiełki :) Ale różnicy po niej nie widziałam ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mnie lepiej układają się włosy. Mgiełka ma chronić więc myślę, że w jakimś stopniu to własnie robi :)

      Usuń

Zapraszam do komentowania :)